اطلاعات آشکار و گمراهی جهان

یا ایها الذین آمنوا ان جاءکم فاسق بنباء فتبینوا(حجرات 6)

اطلاعات آشکار:اطلاعاتي هستند که به صورت روزمره وجود دارند بنابراین نمی توان آنها را فیلتر کرد.از روي اطلاعات آشکار ،اطلاعات به کلي سري را مي توان پيدا کرد.مثلا يکي از منابعي که خارجي ها به بعضي از اطلاعات هسته اي ما دست يافتند از اين راه بود. به اين ترتيب که وقتي دولت وقت(دولت هشتم) شعار آزادي اطلاعات را سر داد و اينکه مردم بايد بدانند که در کشور چه ميگذرد، اطلاعاتي منتشر شد که از جمع بندي آنها اطلاعات به کلي سري نتيجه شد.مثلا فلان شرکت و فلان کارخانه ما در تبليغات خود اعلام ميکند که ما موفق به ساخت فلان قطعه با چنين و چنان مشخصاتی شده ايم. کارخانه هاي  ديگر هم همين کار را ميکنند. متخصصين اطلاعاتي آنها با کنار هم گذاشتن اين اطلاعات متوجه ميشوند که با کنار هم گذاشتن اين قطعات فلان دستگاه حاصل مي شود که در غني سازي اورانيوم ایکس درصد کاربرد دارد.

امروزه استفاده از اطلاعات آشکار به راهی برای انحراف افکار عمومی و دشمنان و مخالفان تبدیل شده است.یعنی کشورهای پیشرو در جهان ، مخصوصا ابر قدرتها به استفاده از اطلاعات آشکاراي دروغين روي آورده اند.

مانند قضيه 11 سپتامبر که در اين واقعه هيچ هواپيمايي در نيويورک با ساختماني برخورد نکرد و آن فيلم ساختگي بوده است . همچنين  فيلم فرود بر روي ماه نيز دروغ است ،یعنی آن فیلمی که نشان دهنده فرود آمریکایی ها بر روی ماه است ساختگی است. براي مطالعه بیشتر در مورد این دو ادعا و دلايل آن، اينجا را کليک کنيد.

یکی دیگر از موارد این اطلاعات دروغین در قضیه دستگیری آقای ابوطالب در عراق توسط نظامیان آمریکا فاش شد. جریان از این قرار بود که آقای سعید ابوطالب برای ساخت فیلم مستندی در عراق به سر می برد. ایشان ساخت فیلم خود را از اسکله البکرالامیه ( اولین نقطه ای که آمریکا به آنجا حمله کرد) شروع کرد. در اولین قدم فرمانده آن اسکله را در زمان جنگ پیدا کرد و از او پرسید که آمریکایی ها به چه طور اینجا را از دست شما خارج کردند؟.فرمانده جواب داد که آنها از پله های اسکله بالا آمده و آن را فتح کردند!! ابوطالب از او پرسید یعنی هیچ درگیری صورت نگرفت؟ چرا؟. فرمانده جواب داد که* نه هیچ درگیری صورت نگرفت. وقتی که ما دیدیم آمریکایی ها به اسکله نزدیک می شوند به بصره،مقر سپاه سوم،اطلاع دادیم و منتظر دستور بودیم که آنها به ما گفتند تا به شما نگفتیم تیراندازی نکنید.اما وقتی به پله های اسکله رسیدند باز هم ما با بصره تماس گرفتیم اما به ما گفتند که تسلیم شوید و سلاح های خود را تحویل آمریکایی ها دهید. ما هم همین کار را کردیم . آمریکایی ها نیز ما را به بصره آوردند و در آنجا رهایمان کردند*.

در قدم بعدی آقای ابوطالب به بصره رفت. خوب بصره اولین شهری بود که جنگ در آن شروع شد و با توجه به اخبار، یک ماه زیر آتش آمریکایی ها بود و انتظار می رفت که ویرانی های بسیاری در آنجا موجود باشد.اما آقای ابوطالب هرچه در بصره می گردد تا یک خانه ویران پیدا کند و از آن فیلم بگیرد هیچ ویرانه ای پیدا نمی کند. در تمام بصره دو تا ساختمان ویران پیدا می کند که یکی ساختمان حزب بعث در بصره(که آن را مردم آتش زده بودند) و یکی مقر سپاه سوم عراق. از مردم در مورد چگونگی تخریب مقر سپاه سوم عراق پرس و جو میکند و مردم در جواب به او می گویند که آمریکایی ها به اینجا آمدند. داخل ساختمان رفتند و پس از تخلیه آن از نیروهای عراقی و تحویل گرفتن سلاح های آنها ، آن را از داخل بوسیله بمب گذاری تخریب کردند.

پس از بصره به تنومه می رود.در تنومه قسمتی وجود داشت که خیلی بمباران شده بود.از اهالی آنجا پرسید که چرا اینجا را بمباران کردند که اهالی در پاسخ اظهار بی اطلاعی کردند و میگفتند شایعه شده که اینجا محل نگهداری موشک های صدام است . اما آنجا فقط زمین های کشاورزی بود.از آنها پرسید که شاید زیر زمینهای شما انبار موشک باشد و آنها گفتند که اگر صدام جایی سلاح نگهداری میکرد ،اجازه رفت و آمد را تا ده کیلو متری آنجا را نمی داد از طرفی ما در اینجا چاه آب داریم.

آقای ابوطالب پس از تنومه عزم شهرهای بعدی را می کند که توسط نظامیان آمریکایی دستگیر می شود. آمریکایی ها از او می خواهند که فیلمهایی که گرفته را به آنها بدهد اما او قبلا فیلم ها را به ایران فرستاده بود بنابراین آمریکایی ها با شکنجه و زور از او حرف کشیدند که در این مدت چه چیزهایی را فهمیده. پس از اینکه فهمیدند از پشت پرده سناریوی آمریکا در عراق مطلع شده تصمیم گرفتند که او را نگه دارند و آزادش نکنند. در آن موقع آقای خامنه ای از این قضیه مطلع شدند. آقای لاریجانی به ایشان گفتند هر چه تلاش می کنیم آمریکایی ها آقای ابوطالب و همکارشان را آزاد نمی کنند.پس از پیگیری این ماجرا توسط مقام معظم رهبری و مطرح شدن این قضیه در شورای امنیت ملی ، آمریکایی ها را تهدید میکنند که اگر آزادشان نکنند ،  ایران هم از این به بعد کارت های  یک ماهه خبرنگاران آمریکایی که می خواهند به ایران بیایند را صادر نخواهد کرد.(یعنی از ورود خبرنگاران آمریکایی به ایران جلوگیری خواهد شد).که در نتیجه این تهدید آنها سعید ابوطالب و همکارش را آزاد می کنند . اما ظاهرا تعهدی گرفته شده که ایران آن فیلم ها را پخش نکند.

اگر خاطرتان باشد در آن روزها آمریکا حضور خبرنگاران را به شدت محدود کرده بود و اجازه فعالیت آزادانه را به آنها نمی داد و حتی آن ها را به بازداشت شدن تهدید می کرد. ما تمام جنگ عراق را بوسیله تلوزیون نگاه می کردیم و تمام تصاویری که به تمام دنیا نشان داده می شد از هتل فلسطین واقع در بغداد مخابره می شد که منبع خبری آنجا نیز نیروهای صدام و آمریکایی ها بودند.بنابراین فیلم هایی که پخش می شد اکثرا تکراری بودند و همچنین صدا و سیمای ما در خبر های خودش می گفت "به نقل از منابع خبری" که این منابع خبری همین هتل فلسطین بود.

بنابراین می بینیم که چطور ابر قدرت هایی نظیر آمریکا چگونه افکار عمومی را در آن جهتی که می خواهند ، هدایت می کنند.

/ 8 نظر / 12 بازدید
بنده خدا

ببينم نکنه تو فکر ميکنی آمريکا به عراق حمله کرده؟!!!!نه کوچولو اينا شايعست فيلمت کردن!! ابوطالب هم هنوز خبرنگاره نه سياستمدار!!!

واقعا راست ميگی.اين آمريکاييها خيلی نامرد و دروغگو هستند.کشورشونم بهترين و آزاد ترين و پيشرفته ترين کشور جهان نيست. همش فيلمه. اندازه کشورشونم نصفه استان قمه. ما ابرقدرتيم.....................

سيد مصطفي

خيلی ساده ای اين حرفها خيلی احمقانه است مخصوصا ادعای دروغ بودن ۱۱ سپتامر ُ بابا مگه هم وطن های ما انجا نبودن داخل خود نييورک و با چشم خود ديديند شما يا ادم ساده ای هستيد و يا مغرض.

با وجود نوابغي مثل حضرت عالي جمهوري اسلامي نيازي به دشمن ندارد شاه سلطان حسين هم وقتي سپاه افغانها پشت ديوار شهر در انتظار فتح پايتخت بود مرتب شله زرد نذر ميكرد و گمان نميبرد زماني با خواري و خفت تاجش را تسليم دشمن كند و به ناكجاآباد برود او هم فكر ميكرد اينها ساختگي است و اتفاق نمي افتد

سجاد اسلاميان

آقای داريوندی سلام نمی دانم دانشجوی دانشگاه قم هستيد يا نه اگر هستيد با من تماس بگيريد و ايميل بزنيد و از علاقه تان به مسايل صهيونيسم شناسی و مسايلی از اين دست برايم بگيد ما برای فعاليت هرجه بيشتر کانون پيام زيتون که به اين مسايل می پردازد به امثال شما خيلی احتياج داريم به وبلاگ بنده هم سری بزنيد بد نيست منتظر ايميل شما هستم

ايکا

سلام بعد از مدتها ایکا آپ شد. با نگاهی متفاوت به استعفای آقای فرزادیان(مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه قم) امیدوارم که حال کنید:

ايکا

ببخشید آدرس اشتباه شد.درستش اینه: http://www.iqa.blogfa.com

۶۴

سلام همه ی این حرفا درست ولی من گیج می زنم چرا امریکا می خواد عراق رو ویران شده نشون بده آخه این که به ضرر خودشه؟! .......................... من آپم سر بزن و جواب سوالمو اگه میشه بده!